روز جهانی اندازه شناسی 2018

انتخاب شرکت مهندسی مهر به عنوان برند برتر سال 1396 در جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران
مرداد 7, 1397
روز جهانی تایید صلاحیت 2018
مرداد 7, 1397

موضوع روز جهانی اندازه شناسی سال ۲۰۱۸ تکامل مداوم سیستم بین‌المللی واحدها است. این موضوع به این دلیل انتخاب شد که در نوامبر ۲۰۱۸، کنفرانس عمومیاوزان و اوزان یکی از بزرگ‌ترین تغییرات سیستم بین‌المللی واحدها ( SI ) را از زمان آغاز به کار برد. تغییرات پیشنهادی مبتنی بر نتایج تحقیقات در روش‌های اندازه‌گیری جدید هستند که از پدیده کوانتومی به

عنوان اساس استانداردهای اساسی استفاده کرده‌اند. این سیستم براساس مجموعه‌ای از تعاریف است که هر کدام با قوانین فیزیک مرتبط بوده و دارای این مزیت هستند که می‌توانند پیشرفت‌های بیشتری در علوم و فن‌آوری اندازه‌گیری داشته باشند تا نیازهای کاربرانآینده را برای سال‌های زیادی برآورده کنند .
در واقع اندازه شناسی بیشتر، علم اندازه‌گیری، نقش اساسی در کشف علمی و نوآوری، تولید صنعتی و تجارت بین‌المللی، در بهبود کیفیت زندگی و حفاظت از محیط‌زیست جهانی ایفا می‌کنند.
روز جهانی اندازه شناسی جشن سالیانه امضا کنوانسیون متر در ۲۰ مه ۱۸۷۵ توسط نمایندگان هفده کشور است. کنوانسیون چارچوب هم‌کاری جهانی در علم اندازه‌گیری و کاربردهای صنعتی، تجاری و اجتماعی را تعیین کرده‌است. در سال ۱۸۷۵، هدف اصلی کنوانسیون متر – یکپارچگی گسترده جهانی – هنوز به همان اندازه که در سال ۱۸۷۵ مهم است باقی مانده‌است و پروژه روز جهانی اندازه شناسی به طور مشترک توسط BIPM و OIML به رسمیت شناخته می‌شود.

منبع خبر

http://www.worldmetrologyday.org/

روز جهانی اندازه شناسی 2018

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *