نوزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت
فروردین ۲۰, ۱۳۹۸
لینک کانال شرکت مهندسی مهر در تلگرام
فروردین ۲۵, ۱۳۹۸

روز جهانی اندازه شناسی سال ۲۰۱۹

روز جهانی اندازه شناسی سال ۲۰۱۹

به گزارش سایت شرکت مهندسی مهر؛ موضوع روز جهانی اندازه شناسی سال ۲۰۱۹ – سیستم بین المللی یکا ها، اساساً بهتر است.

این موضوع در ۱۶ نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی در کنفرانس عمومی اوزان و مقیاس ها برگزیده شد. زیرا یکی از مهمترین تجدیدنظر های مربوط به سیستم بین المللی یکا ها (SI) از زمان آغاز تا کنون بود. تحقیقات درمورد روش های اندازه گیری جدید، از جمله آنهایی که از پدیده کوانتومی استفاده می کنند پایه گذار تغییر است که در ۲۰ می ۲۰۱۹ میلادی – ۳۰ اردیبهشت سال۱۳۹۸ – به اجرا در می آید.

این سیستم در حال حاظر بر اساس مجموعه ای از تعاریف است که هر کدام با قوانین فیزیک مرتبط بوده و از این مزیت برخوردار هستند که می توانند پیشرفت های بیشتری در علوم و فناوری اندازه گیری، نقش اساسی در کشف علم و نوآوری، تولید صنعتی و تجارت بین المللی، بهبود کیفیت زندگی و حفاظت از محیط زیست جهانی ایفا کنند.

روز جهانی اندازه شناسی (مترولوژی) جشن سالیانه کنواسیون متر است که در ۲۰ می سال ۱۸۷۵ میلادی توسط نمایندگان هفده کشور به امضاء رسید. این کنوانسیون چهارچوبی برای همکاری های جهانی علم اندازه گیری (مترولوژی) و کاربرد های صنعتی، تجاری و اجتماعی را ایجاد می کند. هدف اصلی کنوانسیون متر یکنواختی در سراسر جهان است، همانگ.نه که در سال ۱۸۷۵ میلادی این مهم به تصویب رسید.

پروژه روز جهانی اندازه شناسی (مترولوژی) به طور مشترک توسط BIPM (دفتر بین المللی اوزان و مقیاس ها) و OIML (سازمان اندازه شناسی قانونی) به رسمیت شناخته می شود.

منبع: worldmetrologyday

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *