روز جهانی اندازه شناسی سال 2019

رویداد های مهم اندازه شناسی در سال 2019
فروردین 24, 1398
تمدید و افزایش دامنه تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های کالیبراسیون و آزمون اندازه گیری شرکت مهندسی مهر
فروردین 24, 1398

روز جهانی اندازه شناسی سال 2019

به گزارش سایت شرکت مهندسی مهر؛ موضوع روز جهانی اندازه شناسی سال 2019 – سیستم بین المللی یکا ها، اساساً بهتر است.

این موضوع در 16 نوامبر سال 2018 میلادی در کنفرانس عمومی اوزان و مقیاس ها برگزیده شد. زیرا یکی از مهمترین تجدیدنظر های مربوط به سیستم بین المللی یکا ها (SI) از زمان آغاز تا کنون بود. تحقیقات درمورد روش های اندازه گیری جدید، از جمله آنهایی که از پدیده کوانتومی استفاده می کنند پایه گذار تغییر است که در 20 می 2019 میلادی – 30 اردیبهشت سال1398 – به اجرا در می آید.

این سیستم در حال حاظر بر اساس مجموعه ای از تعاریف است که هر کدام با قوانین فیزیک مرتبط بوده و از این مزیت برخوردار هستند که می توانند پیشرفت های بیشتری در علوم و فناوری اندازه گیری، نقش اساسی در کشف علم و نوآوری، تولید صنعتی و تجارت بین المللی، بهبود کیفیت زندگی و حفاظت از محیط زیست جهانی ایفا کنند.

روز جهانی اندازه شناسی (مترولوژی) جشن سالیانه کنواسیون متر است که در 20 می سال 1875 میلادی توسط نمایندگان هفده کشور به امضاء رسید. این کنوانسیون چهارچوبی برای همکاری های جهانی علم اندازه گیری (مترولوژی) و کاربرد های صنعتی، تجاری و اجتماعی را ایجاد می کند. هدف اصلی کنوانسیون متر یکنواختی در سراسر جهان است، همانگ.نه که در سال 1875 میلادی این مهم به تصویب رسید.

پروژه روز جهانی اندازه شناسی (مترولوژی) به طور مشترک توسط BIPM (دفتر بین المللی اوزان و مقیاس ها) و OIML (سازمان اندازه شناسی قانونی) به رسمیت شناخته می شود.

منبع: worldmetrologyday

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *